Hezké na pohled, tragédie v zákulisí

Váš bazén nekončí přelivovým žlábkem. Patří k němu ještě jedna součást, která zpravidla není vidět. A tak se na ní kašle. Často. Ale bez ní by to všechno bylo jen zahradním jezírkem brčálově zelené barvy.

Ano, mluvíme o strojovně bazénu.

Tahle neviditelná technologie se stará o filtraci, čerpání, úpravu a případně ohřev vody, ve které se koupete. Takže je až s podivem, co některé bazény skrývají pod povrchem. A co někteří lidé považují za akceptovatelný standard.

 

Tohle je hnus, velebnosti

S pevností těch plastových desek se asi někdo přepočítal. “Ale tak si to, paninko, když tak rozepřete dřívkem, no.” A že je technologie bazénová ještě neznamená, že musí umět plavat.

 

Tady už to plavalo dlouho. Jestlipak vám ta páka zůstane v ruce, až za ni zkusíte zatáhnout?

 

Sejde z očí, sejde z mysli. “A kam s tou cihlou, co zbyla, Jarmile?” “Hmm, tak ju mrskni do té strojovny.” “Děkujeme, nashledanou!”

 

Hezky se přikrčte, zhluboka se nadechněte a raději na nic nesahejte. Ať vám něco nezůstane v ruce. A kdyby vám kapalo za krk, tak se nelekejte. Vždyť jsme vás za to zkásli jen o dvě stě tisíc.

 

“Ježiš, já se spletl! Místo strojovny jsem otevřel jímku.” Ne, ne, nespletl. Tak šup pro gumáčky.

 

Kdybyste měli havárku, tak na číslo na tom štítku vpravo nahoře určitě nevolejte. Tohle jsme dali jednou dohromady, ani nevíme jak a už s tím nikdy nechceme mít nic společnýho. Jo a nechali jsme vám tam ručník, ať si můžete otřít pot z čela.

 

Ještěže jsme takoví puntičkáři

Protože podobné kalamity bychom po sobě udržovat nechtěli. A vám bychom to taky neudělali. Ono to sice vidět není, ale vypadat to prostě musí.

Jako v autě.

Jen si to představte. Konečky prstů přejíždíte po nablýskané rudé karoseri Ferrari Portofino. Vaše záda si opíráte do vyladěných sportovních sedaček a v rukách svíráte kožený potah volantu s divokým černým hřebcem uprostřed. Nádhera. Pak vás vedoucí autosalonu vyzve, abyste nahlédli pod kapotu. Téměř obřadním pohybem ji zvedá vzhůru a… “Co to do pr…? Motor z trabantu?” “Eh, ano pane. Co jste čekal za dvě a půl mega?”

Tak takhle ne!

Strojovny jsou nedílnou součástí bazénu. A i když se s nimi nedostanete do styku tak často, musí být ťip ťop. Alespoň u nás.

Bílek - reference - technologie

Bílek - reference

Bílek - reference

Bílek - reference

Bílek - reference

Bílek - reference - technologie