Zastřešení bazénu se objednává v zimě

To ví každý správný bazénář. A teď už i vy. Protože začnete-li zastřešení řešit v květnu, dočkáte se ho někdy v půlce prázdnin – když to půjde hladce.

 

Zastřešení se vyrábí na míru vašemu bazénu – pakliže chcete, aby bezchybně fungovalo a v zahradě hezky vypadalo. A to nějaký čas trvá. V období jara a léta 8 až 12 týdnů.

Ovšem teď v zimě budete mít zastřešení do 6 týdnů. A první máj přivítáte na hladině bazénu. Zastřešeného.

 

 

Napřed se vás ale zeptáme…

 

… co od zastřešení bazénu čekáte? Ptáme se tak každého klienta. Protože druhů zastřešení je několik – nízké nepochozí, středně vysoké, vysoké pochozí, jednokolejnicové, dvoukolejnicové, různé typy profilů a počty komor polykarbonátu. K tomu musíte řešit stavební přípravy. A my vás v tom všem rozhodně nechceme nechat plavat. Takže počítejte s naší pomocí i dobrou radou.

 

 

„Narodil se nám Adámek a otevřený bazén nám přijde nebezpečný.“

 

Máte absolutní pravdu. Pro děti a domácí mazlíčky je otevřený bazén lákavým dobrodružstvím. Ale taky nebezpečným. Se zastřešeným bazénem klidně můžete bez obav usrkávat s přáteli víno a mrňousky nechat batolit někde kolem.

Jde-li vám jen a pouze o bezpečnost pro děti a další členy domácnosti, budete vám stačit nízké zastřešení.

Jeho pořízení není tak nákladné. A to nejnižší, co montujeme, má v nejvyšším místě pouhých 29 cm. Takže vám rozhodně nepokazí výhled do zahrady.

 

 

„Už mě nebaví vybírat pořád dokola to svinstvo z hladiny.“

 

Ani se nedivíme. Koho by to taky bavilo. Uspokojit by vás mohla solární bublinková fólie. Ale ne 100%. Kolem okrajů se vždycky nějaký ten nepořádek na hladinu dostane. A bezpečí pro děti nezajistí ani náhodou.

Naprosto účinně vás té protivné práce zbaví nízká varianta zastřešení. A jako bonus budete mít v bazénu teplejší vodu s nižšími náklady na chemii.

 

 

„Když už máme bazén za statisíce, chceme ho využívat déle, než 3 měsíce.“

 

A to je dobře, že jste to sami zmínili. Jinak bychom o tom začali sami. Zastřešení vám totiž přinese jednu ohromnou výhodu – prodlouží vám koupací sezónu minimálně o 3 měsíce. Zpravidla se pak můžete v bazénu koupat od od května do října.

Máme dokonce klienta, který svůj venkovní bazén využívá pod zastřešením celý rok.

V takovém případě budete potřebovat alespoň středně vysoké zastřešení bazénu.

Nicméně úplně nejlepší volbou bude vysoké pochozí zastřešení, pod kterým se pohodlně postavíte. Dovnitř si dáte stůl, židličky, věšák na župan a prostě si uděláte pod zastřešením pohodu. Teplota uvnitř bude příjemná, takže venku můžou klidně padat trakaře a vy si budete vegetit – chvilku plavat, chvilku odpočívat na léhátku. Jako byste měli vnitřní bazén.

 

 

 

Takže jaké zastřešení?

 

V klidu popřemýšlejte, jestli chcete jen bezpečí pro vaše děti. Nebo si díky zastřešení prodloužíte koupání a lépe zhodnotíte celou investici do bazénu. Přece jen minimálně dvakrát tak dlouhá koupací sezóna je lákavá – obzvlášť, pokud si ráno před prací rádi dáte pár kondičních bazénů.

 

 

A taky to určitě dobře znáte. Na podzim už je voda v bazénu dobrá leda pro sraz pražských otužilců. Ale čistou ji udržovat musíte. Takže jenom náklady – elektřina, chemie, čas – a co z toho? Se střechou nad bazénem se můžete ještě pořád odměňovat koupačkou.

Tepelná čerpadla jsou navíc čím dál efektivnější, takže to bude příjemně teplé koupání. A v létě je ohřev vody díky skleníkovému efektu zastřešení v podstatě bezplatný.

 

 

Dobře, ale když mluvíte o tom skleníku…

 

Ach ano, chápeme. Ale žádný strach. Zastřešení, co vypadalo jak domácí pěstírna rajčat, je dávná historie.

Dnešní modely jsou vyladěné designové kusy, na které je radost pohledět. My vám namontujeme zastřešení českého výrobce Alukov, který za své poctivé řemeslné zpracování sbírá ocenění po celém světě. A barvu profilů si vyberete podle svého gusta. Oblíbenou antracitovou nebo třeba luxusní imitaci dřeva – co se do zahrady nejvíc hodí.

To vše s nadstandardní záruční dobou 60 měsíců.

 

 

 

Otevřít aplikací, nebo rukama?

 

Je to příjemné takhle po ránu z okna sledovat, jak se zastřešení samo odsouvá. A večer nemuset vstávat od rozkoukaného filmu, abyste střechu nad bazénem zase zatáhli. Udělá se to samo. A vy můžete klidně spát. Pokud máte aktualizovanou aplikaci, nabité baterky v ovladači, zapnutý bluetooth, dostatek operační paměti,…

No, zvažte, jestli nemá ten technický pokrok až příliš slabých míst, jejichž náprava pak zabere více času a starostí, než to prostě odsunout rukama. Přičemž jediná systémová porucha pak může nastat, když po cestě k zastřešení zakopnete o nedbale zaparkovaný bagr Bořka Stavitele, vystřihnete salto mortale a zlomíte si obě ruce. Tedy značně nepravděpodobné.

 

 

Tak nezapomeňte: zima = čas řešit zastřešení

 

Ozvěte se nám a my přijedeme zastřešení zaměřit a probrat s vámi všechny vaše představy a očekávání. Aby to na jaře bylo tip ťop.

 

Jaké bude vaše zastřešení >>